Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Η Ευρώπη εξευτελίζει τα ελληνικά ταξιδιωτικά έγγραφα

Η Ευρώπη εξευτελίζει τα ελληνικά ταξιδιωτικά έγγραφα 2 Χρόνια 10 Μήνες πριν #5783

• HARRIS12
  • Το Άβαταρ του/της HARRIS12
  • Αποσυνδεμένος
Επισκέφτηκα πρόσφατα οδικώς την Ουγγαρία,μέσω Σερβίας-Ρουμανίας.Στον μεθοριακό σταθμό του CENAD της Ρουμανίας,περιμέναμε 15 περιπου αυτοκίνητα να περάσουμε τον έλεγχο διαβατηρίων.Μόλις έφτασε η σειρά μου,τους επέδειξα σαν ευρωπαίος πολίτης την ελληνική μου ταυτότητα,η οποία μάλιστα είχε εκδοθεί τον Μάρτιο του 2018,δηλαδή ολοκαίνουργια.Οι Ούγγροι μεθοριακοί με αντιμετώπισαν τουλάχιστον υποτιμητικά.Θέλησαν να διασταυρώσουν την ταυτότητά μου και με κάποιο άλλο έγγραφο που να φέρει την φωτογραφία μου.Με τα λίγα αγγλικά που γνώριζαν,προσπαθούσαν να μου πουν ότι πολλοί πρόσφυγες χρησιμοποιούν πλαστές ελληνικές ταυτότητες,προκειμένου να περάσουν στην Ουγγαρία και κατ επέκταση στην δυτική Ευρώπη.Τους απάντησα ότι αυτό δεν αφορά τους γνήσιους έλληνες πολίτες και θα πρέπει να είναι πιο συγκεκριμένοι αν έχουν να προσάψουν κάτι μεμπτό σε μένα σαν έλληνα.Τελικά με τα πολλά,πέρασα αφού πρώτα τα νεύρα μου είχαν γίνει τσατάλια.Εδώ και 3 χρόνια ζούμε την πλήρη απαξίωση σαν έλληνες όταν ταξιδεύουμε στο εξωτερικό.Αυτή η κυβέρνηση είναι η ταφόπλακά μας.Μας οδηγεί με μαθηματική ακρίβεια στον αφανισμό επειδή γουστάρει να βλέπει μετανάστες να λιάζονται,ΜΚΟ να κάνουν λαθρεμπόριο ανθρώπων,βουλευτές να εισηγούνται προνόμια για τους λαθραίους και ταυτοχρόνως οικονομικό στραγγαλισμό των ελλήνων και τέλος να καταδιώκουν τα ήθη και τα έθιμα ενός λαου με ιστορία 5.000 χρόνων,ώστε να μην θίγονται οι μουσουλμάνοι μετανάστες.Τελικά,άρχισα να καταλαβαίνω τους Ούγγρους αστυνομικούς.Για εκείνους είμαι ένας ευνουχισμένος ευρωπαίος που δέχομαι αδιαμαρτύρητα την αλλοίωση του dna μου και συναινώ στην κάθε δήθεν ανθρωπιστική παρόλα που μου πλασσάρουν οι θλιβεροί αριστεροί του ΣΥΡΙΖΑ....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.164 δευτερόλεπτα